هفته اول نوزاد

هفته اول نوزاد

نوزاد
 
رشد نوزاد در هفته اول :
نوزاد اجسام را تیره می بیند و بینایی نوزاد  کامل نیست . نوزاد فقط زمانی که خیلی به او نزدیک هستید ،  صورت شما را می بیند .  مطالعات نشان می دهد نوزاد ترجیح میدهد بیشتر از همه به صورت نگاه کند . 

- دو تا چهار روز پس از تولد نوزاد ،  شیر از غدد خارج می شود .


راه های کاهش درد در هنگام دادن شیر دادن : 

حمام داغ بگیرید .
 هرچقدر بیشتر به نوزاد شیر بدهید، درد سینه ها کمتر می شود.
 نوشیدنی زیاد بخورید .
از هر دو سینه شیر بدهید.
 بعد از شیردهی ، دستمالی سرد بر روی سینه ها قرار دهید . 

زردی نوزاد یک ماهه
زردی باعث زرد شدن پوست صورت و سفیدی چشم ها می شود . اگر انگشت را بر روی بینی نوزاد فشار دهید ، اثری زرد رنگ می بینید. اگر نوزاد پوستی تیره دارد زردی در سفیدی چشم ها و لثه مشاهده می شود .
هفته اول نوزاد

علت زردی در هفته اول نوزاد چیست ؟

_- نوزاد تازه متولد شده گلبول قرمز زیادی دارد که از نیاز بدن بیشتر است و هنگامی که کبد نمی تواند این گلبول های قرمز را به سرعت فراوری کند ، رنگدانه های زردی در خون ایجاد می شود . مقدار زیادی از این  با مدفوع از بدن نوزاد خارج می شود . اما حدود نیمی از نوزادان در دو هفته اول ، درجه ای از زردی را تجربه می کنند.
 برخی نوزادان در صورتی که مقدار کافی شیر دریافت نکنند دچار زردی می شوند
هفته اول نوزاد


در بیشتر موارد، زردی نوزاد  مشکل بزرگی نیست. احتمال دارد پزشک آزمایش خون برای بررسی مقدار بیلی روبین خون نوزاد تجویز کند .
در برخی موارد پزشک نوردرمانی را تجویز می کند. در این حالت نوزاد را لخت زیر نور آبی قرار می دهند . این کار باعث می شود بدن بیلی روبین را آزاد کند. تگ های مطلب:هفته اول نوزاد نوزاد هفته اول نوزادی لباس نوزادی،

دسته:خبرها

To Top ↑